головна афіша новини про театр репертуар контакти

колектив театру

завантажити для смартфонів Іван Шелеп директор-художній керівник [з 1997 р.] заслужений діяч мистецтв України дата народження: 13/07/1962 освіта: Київський театральний інститут ім. Івана Карпенка-Карого [1983 р.]

Закінчив акторський факультет Київського театрального інституту ім. Карпенка-Карого у 1983 році (нині університет театру, кіно і телебачення). У 1983р. по розподілу направлений у Київський театр поезії.

1983-1985 роки - служба в армії (прикордонні війська).

1985-1988 роки - актор Тернопільського музично-драматичного театру.

У 1988р. призначений заступником директора Тернопільського обласного театру ляльок.

У 1997р., після реорганізації театру, призначений художнім керівником Тернопільського обласного театру актора і ляльки.

Під керівництвом художнього керівника Івана Шелепа здійснюється фінансова діяльність та формується репертуарна політика театру.

Спільно з головним режисером, заслуженим артистом України Володимиром Лісовим, бережно дбають про театральну спадщину та впроваджують у життя нові різножанрові постановки світової та вітчизняної драматургії.

У 2006р. Наказом Міністерства культури і туризму України Тернопільському обласному театру актора і ляльки наданий статус академічного.

Завдячуючи фаховій, творчій і художній лінії керівництва та значні професійні здобутки колективу в галузі театрального мистецтва, Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки багаторазовий переможець всеукраїнських та міжнародних фестивалів театрального мистецтва.

У 2011р. за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові здобутки, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 20-ої річниці Конституції України, Указом Президента України присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».

У 2015р. за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність Указом Президента України нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.

Відмінною рисою художнього керівника творчого колективу є не тільки розуміння акторської професії, а й організаторські здібності, показова багаторічна плідна праця, що підтверджують, як творчі так і фінансові показники діяльності установи. Всі роки, сповнений планами вдосконалення театру в цілому, особливий акцент ставить на покращення матеріально-технічної бази. Також долучається до збагачення різнопланового збалансованого репертуару драматургії світових та українських класиків, національного фольклору, творів сучасних авторів, щоб задовільнити попит різновікової групи глядачів. Популяризувати театральне мистецтво свого професійного колективу, обмінюватись досвідом, дискутувати з відомими режисерами і акторами на нових площадках, отримувати чергові престижні дипломи, вважає найбільшою спільною нагородою.

Доброзичливе відношення до колективу, вимогливість, виважене прийняття рішень, розуміння потреб творчих індивідуальностей, вболівання та відстоювання загальних інтересів працівників засвідчує повага та здоровий і теплий мікроклімат в театрі. Репутацію театру вважає власною репутацією.

За час керівництва Івана Шелепа, театр пережив кризові, неоплачувані місяцями 90-роки, нелегкі наступні періоди, плинність кадрів, неспроможність вчасного забезпечення нових постановок, але ніколи ні керівник, ні колектив не опускали рук, з оптимізмом рухались вперед до становлення і визнання. З новим очільником театр отримав нове обличчя. Зроблений капітальний ремонт сцени, глядацької зали, багатьох внутрішніх приміщень, покращені умови праці творчих працівників, поновлена матеріально-технічна база, сценічне вбрання, освітлення тощо. Заслуги колективу і наполегливість художнього керівника і в появі нового транспортного засобу.

Художній керівник перейняв досвід першого директора, заслуженого працівника культури України Юліана Кройтора, тому особливу увагу приділяє кадровим питанням, підвищенню кваліфікації працівників, за останнє десятиріччя значно оновлена трупа молодими акторами та іншими посадами, Іван Васильович часто виступає ініціатором підняття тарифікації, що ще більше заохочує і мотивує творчу молодь.

Заслуговує окремої розмови рідкісна якість характеру художнього керівника - це гуманність, людяний у своїх діях і ставленні до інших, завжди пройнятий питаннями колективу, особливо турботливе ставлення до працівників пенсійного віку, адже це корифеї і наставники, які заслуговують шани.

«Театр - це творча сім’я із різноманітними і талановитими людьми, які служать спільній справі, творити диво-народження КАЗКИ!!! А наша успішність залежить від єдності!», - так часто апелює до колективу, наш директор-художній керівник Іван Васильович Шелеп.

колектив театру

основна сцена

 

мала сцена

фотогалерея

фестивалі