головна афіша новини про театр репертуар контакти

колектив театру

завантажити для смартфонів Володимир Якубовський головний художник [з 2002 р.] заслужений художник України дата народження: 23/10/1960 освіта: Ужгородське училище прикладного мистецтва [1980 р.]

У 1947 році батький і родина Володимира Якубовського були репресовані Радянською владою. Місцем народження у свідоцтві Володимира Якубовського записана шахта №205 міста Копейська Челябінської області (РСФСР). У 1965 році Володимир Якубовський разом із матір’ю і молодшим братом Ігорем Якубовським повернулися в Україну, у рідне село його батьків Сороки, Бучацького району, Тернопільської області.

З 1976 по 1980 рік навчався в Ужгородському училищі прикладного мистецтва, після закінчення якого працював художником-постановником в Ужгородському театрі ляльок, де й відбулося його становлення як художника-лялькаря.

1982 – 1985 рр. Володимир Якубовський проводив творчі заняття в лабораторії художників та режисерів, яку очолював народний артист України Сергій Єфремов під егідою спілки театральних діячів України. 1987 – 1990 рр. навчався в творчій лабораторії сценографів та режисерів, керував якою Михайло Френкель – головний художник театру ім. Лесі Українки.

У 1987 році на запрошення головного режисера Є. Ткаченка Володимир Якубовський переїжджає до м. Тернополя, продовживши свою творчу театральну діяльність у Тернопільському обласному театрі ляльок на посаді художника-постановника. В 2002 році Володимира Петровича призначають головним художником цього ж театру.

За час роботи в театрі здійснив більше як сорок творчих постановок, серед яких: «Ярмарковий вертеп», «Журавлине пір’я», «Чарівна лампа Аладіна», «Зачаклована карета», «Сестриця Оленка та братик Івасик», «Айболить проти Бармалея», «Дзвони лебеді», «Малюк і Карлсон», «Білосніжка», «Царівна Жаба», «Квітка-семицвітна», «Івасик-Телесик» та багато інших. Кожною новою роботою Володимир Петрович підтверджує, що планка його професійного рівня піднімається дедалі вище.

З 1982 по 2015 рік працював як сценограф з такими талановитими та видатними режисерами, як: Микола Волошин м. Ужгород (вистави «Африканська казка»; «Казка про ледаря», «Паперова троянда за участю Фелікса Кривіна»), постановка «Пригоди Буратіно» – режисер, народний артист Радянського Союзу Ярослав Геляс; вистави «Мати – наймичка», «С. Б.» – режисер, народний артист України Павло Загребельний; вистава «Матріополь» – режисер, заслужений артист України Іван Ляховський; постановки «Сотниківна», «Актор і Блазні», вистава «Езоп» – режисер, заслужений діяч мистецтв України Орест Савка; вистава «Різдвяна Містерія» – режисер, народний артист України Федір Стригун; постановка «Дім божевільних» – режисер, заслужений діяч мистецтв України Вадим Сікорський; вистави «Маленький принц», «Всі миші люблять сир» – режисер, народний артист України В'ячеслав Хім'як; постановка «Торба Галицького сміху, людям всім на втіху» – режисер, народний артист України Григорій Драпак; вистави «Буратіно», «Малюк і Карлсон» – режисер, народний артист України Сергій Ефремов; спектакль «Легенди північних народів Німеччини» – режисер Ганес Детлефсен (Німеччина); вистава «Зустріч у Тралялінських» – режисер Здіслав Поляцар (Польша); постановка «За двома зайцями» – режисер, заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Жила.

В. Якубовський спробував сили і на сцені драматичного театру. Неодноразово художника запрошували на постановки до Тернопільського академічного обласного драматичного театру імені Т.Г. Шевченка, де він оформив ряд вистав як художник-постановник. Серед них: «Курочка Ряба», «Принцеса на горошині», «Дім божевільних», «Патетична соната», «За двома зайцями», «Іван селянський син» та інші.

Декілька його постановок були високо відзначенні в номінації краща сценографія на Всеукраїнських і Міжнародних фестивалях театрів ляльок: «Добродушко» (м. Львів), «Ксеня і 12 місяців» Б. Лепкого (м. Тернопіль); «Чарівний перстень, або казка за три п’ятаки» В. Лісового (м. Тернопіль); «Кривенька качечка» В. Лісового (фестивалі м. Жешув (Польща), м. Крагуєваць (Сербія) та м. Подгориця (Чорногорія)); «Козацькі вітрила» Б. Мельничука і В. Лісового (м. Запоріжжя).

Володимир Петрович захоплюється різними видами художнього мистецтва – різьбою по дереву, живописом тощо. В. Якубовський також є постійним учасником художніх виставок та вернісажів. Його персональні виставки живопису часто можна побачити в м. Києві, м. Львові, м. Чернівцях, м. Луцьку, м. Вінниці, м. Хмельницькому та багатьох інших містах України. Часто бере участь у групових виставках за кордоном: м. Жешуві, м. Шлезьвіку, м. Котові, м. Збоншині та інші. В. Якубовський, окрім іншого, займається книжковою графікою. Ним проілюстровано більше ніж півсотні книжок для дітей, які високо оцінені на міжнародних книжкових ярмарках.

Основні вистави художника Володимира Якубовського у діючому репертуарі театру:

{roles}


За значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність з нагоди Дня незалежності України Указом президента від 23 серпня 2018 року присвоєно почесне звання «Заслужений художник України».

колектив театру

основна сцена

 

мала сцена

фотогалерея

фестивалі